10. İstanbul Gastronomi Festivali Yemek yarışmalarında Aşçılık Takımımız 3 Bronz, 1 Merit Ödülü almıştır.

14-18 Mart 2012 tarihlerinde Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi (TÜYAP)’ta düzenlenen 10. İstanbul Gastronomi Festivali Yemek yarışmalarında Akdeniz Üniversitesi, Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı öğrencileri 3 Bronz, 1 Merit Ödülü almıştır.
Üniversite düzeyi ana yemek 3.sü (Bronz Madalya)- Mehmet Selman Bayındır,
Üniversite düzeyi Modern Türk Mutfağı 3.sü (Bronz Madalya) Ege Şentürk- Mustafa Ülker- Okan Özdemir
Üniversite düzeyi Modern Türk Mutfağı 3.sü (Bronz Madalya) Gökhan Arslan- Mehmet Selman Bayındır- İskender Oğuz Oral
Ustalar display Pastacılık- Merit Ödülü – Damla Köse

 

Linklerimiz

Misyon

Türkiye turizminin kalbi olan Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak misyonumuz turizm sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmek üzere;Temel işletmecilik ve turizm meslek formasyonuna (en az iki yabancı dile hakim, turizm sektöründe kullanılan bilgisayar yazılımlarına hakim, yurt içi ve/veya yurt dışı stajı yapmış, temel turizm meslek derslerinde teorik ve uygulamalı eğitim almış) sahip bireyler yetiştirmek, Bilimsel ve sektörel araştırmalar yapmak, Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek, Projeler üretmek,Ulusal ve uluslararası toplantılar düzenlemektir.

Vizyon

Turizm ve akademi çevrelerinde; yetiştirdiği bireyler, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yenilikler ile tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sözü geçen, geleceğe bakışı ve değişim yeteneği ile liderlik eden dünya çapında bir fakülte olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Turizm Fakültesi 07058 Kampus – Antalya
Tel: 0 (242) 310 20 20
Tel: 0 (242) 227 46 70 - fax