Antalya Rehberler Odası (ARO) Yetkilileri Fakültemizi Ziyaret Etti

01.07.2014 tarihinde Antalya Rehberler Odası (ARO) Başkanı Hasan Uysal, Başkan Yardımcısı Hayati Korucu, Denetim Kurulu Başkanı Mehmet Macit ve Genel Sekreter Bilal Bilaloğlu Fakültemizi ziyaret etmiş ve dekanımız Prof. Dr. Akın Aksu, Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Meltem Caber ve öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurşah Şengül ile ortak faaliyet olasılıkları ile ilgili görüşmüşlerdir.

444

Linklerimiz

Misyon

Türkiye turizminin kalbi olan Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak misyonumuz turizm sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmek üzere;Temel işletmecilik ve turizm meslek formasyonuna (en az iki yabancı dile hakim, turizm sektöründe kullanılan bilgisayar yazılımlarına hakim, yurt içi ve/veya yurt dışı stajı yapmış, temel turizm meslek derslerinde teorik ve uygulamalı eğitim almış) sahip bireyler yetiştirmek, Bilimsel ve sektörel araştırmalar yapmak, Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek, Projeler üretmek,Ulusal ve uluslararası toplantılar düzenlemektir.

Vizyon

Turizm ve akademi çevrelerinde; yetiştirdiği bireyler, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yenilikler ile tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sözü geçen, geleceğe bakışı ve değişim yeteneği ile liderlik eden dünya çapında bir fakülte olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Turizm Fakültesi 07058 Kampus – Antalya
Tel: 0 (242) 310 20 20
Tel: 0 (242) 227 46 70 - fax