International Chrie

41

1946 yılında kar amacı gütmeyen kuruluş olarak kurulan CHRIE (The European Council on Hotel, Restaurant & Institutional Education) Avrupa Hotel, Restoran ve kurumsal eğitim konseyi, üyelerinin konaklama ve turizm sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmesini sağlayarak sektörde ön sıralarda yer almalarını hedeflemektedir. Bugün kuruluşun 50 farklı ülkede 2500’den fazla üyesi bulunmaktadır. Bu bağlamda oluşturulan uluslar arası CHRIE üyeler arasındaki turizm eğitimi ve staj ile ilgili bilgi, fikir, araştırma, ürün ve hizmetlerin paylaşılmasını sağlamaya yönelik önemli bir oluşumdur. Konaklama ve turizm eğitim ağı olarak hizmet veren oluşum, eğitimciler, endüstri yöneticileri ve kuruluşları arasında birlik oluşturmaya çabalamaktadır. Bu bağlamda, oluşumun misyonunu turizm sektöründe çalışan bireyler arasında turizm eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve  hizmet mükemmelliğine yönelik eğitim ve araştırma ortamının geliştirilmesine yönelik işbirliğinin, koalisyonun, küresel bilgi ağının kurulması ve sürdürülmesini sağlamaktır. Fakültemiz Ekim 2007’den itibaren Intenational CHRIE üyesi olarak uluslar arası düzeydeki ilişkilerine bir yenisini eklemiştir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…

Linklerimiz

Misyon

Türkiye turizminin kalbi olan Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak misyonumuz turizm sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmek üzere;Temel işletmecilik ve turizm meslek formasyonuna (en az iki yabancı dile hakim, turizm sektöründe kullanılan bilgisayar yazılımlarına hakim, yurt içi ve/veya yurt dışı stajı yapmış, temel turizm meslek derslerinde teorik ve uygulamalı eğitim almış) sahip bireyler yetiştirmek, Bilimsel ve sektörel araştırmalar yapmak, Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek, Projeler üretmek,Ulusal ve uluslararası toplantılar düzenlemektir.

Vizyon

Turizm ve akademi çevrelerinde; yetiştirdiği bireyler, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yenilikler ile tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sözü geçen, geleceğe bakışı ve değişim yeteneği ile liderlik eden dünya çapında bir fakülte olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Turizm Fakültesi 07058 Kampus – Antalya
Tel: 0 (242) 310 20 20
Tel: 0 (242) 227 46 70 - fax