Kalite Yönetim Sistemi

Fakültemizde Kalite Yönetim Sistemi belgesi almak için 2009 yılının sonunda başlayan çalışmalar 2010 yılının sonunda tamamlanmıştır. 06-07 Ocak 2011 tarihlerinde T.S.E. tarafından gerçekleştirilen dış tetkik sonucu Fakültemiz TSE EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almıştır. 2017 yılında gerçekleştirilen dış tetkik sonucunda belgelerimiz yenilenmiştir. Öğrencilerimize ve çalışanlarımıza daha iyi hizmet sunmak için uygulamaya geçirilen Kalite Yönetim Sistemi, aşağıdaki faaliyetleri kapsamaktadır:

  • Öğrenci Hizmetleri,
  • Eğitim-Öğretim Hizmetleri,
  • Mezun Hizmetleri,
  • Mali Hizmetler,
  • Yönetim Hizmetleri,
  • Destek Hizmetleri.

Her zaman daha iyiye ulaşmak için çaba gösteren Fakültemizin bu çalışmasında öğrencilerimizin yapıcı eleştiri ve katkılarını beklemekteyiz. Sizlere sunulan hizmetlerle ilgili görüş ve önerilerinizi ana sayfada bulunan “İstek ve Öneri Bildirim Formunu” veya Fakültemiz binası içinde bulunan dilek ve öneri kutusu vasıtasıyla da iletebilirsiniz.

 

İletişim:

turizmkalite@akdeniz.edu.tr

Linklerimiz

Misyon

Türkiye turizminin kalbi olan Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak misyonumuz turizm sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmek üzere;Temel işletmecilik ve turizm meslek formasyonuna (en az iki yabancı dile hakim, turizm sektöründe kullanılan bilgisayar yazılımlarına hakim, yurt içi ve/veya yurt dışı stajı yapmış, temel turizm meslek derslerinde teorik ve uygulamalı eğitim almış) sahip bireyler yetiştirmek, Bilimsel ve sektörel araştırmalar yapmak, Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek, Projeler üretmek,Ulusal ve uluslararası toplantılar düzenlemektir.

Vizyon

Turizm ve akademi çevrelerinde; yetiştirdiği bireyler, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yenilikler ile tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sözü geçen, geleceğe bakışı ve değişim yeteneği ile liderlik eden dünya çapında bir fakülte olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Turizm Fakültesi 07058 Kampus – Antalya
Tel: 0 (242) 310 20 20
Tel: 0 (242) 227 46 70 - fax