Turizm Fakültesi


Öğrencilerimizin Başarıları

Akdeniz Üniversitesi’nin Düzenlediği Basketbol Turnuvasında Öğrencilerimiz Üçüncü Oldu.

61 60

Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu tarafından 5-6 Ekim’de Eskişehir Odunpazarı Evlerinde düzenlenen “Türk Dünyası Eskişehir 3. Uluslararası Yemek Yarışması”nda, Fakültemiz öğrencilerinden Mustafa ÜLKER, Onur TÜFEKÇİOĞLU ve Gülcan BAŞ’tan oluşan ekip Yılın En İyi Üniversitesi kategorisinde 1. lik (Altın Madalya) ödülü kazanmıştır.

Ayrıca, Gülcan BAŞ balık yemeği kategorisinde Gümüş madalya, Onur TÜFEKÇİOĞLU makarna kategorisinde Merit ödülü kazanmıştır.

206

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından 28-31 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri çerçevesinde Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı 3 altın, 4 gümüş, ve 2 bronz madalya ile 2 merit ödül kazanmıştır.   Üniversite Düzeyi Okullar için Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması’nda Oğuz İskender ORAL, Kerem ÇIRAK ve Sevda KIVRAKDAL altın madalya ve Gürkan AYBEK, Dilek YILMAZ VE Ayten ERDEM de gümüş madalya almıştır. Ayrıca Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Makarna Yarışması’nda Sevda KIVRAKDAL gümüş madalya ve Dilan AKYOL da merit ödülü almıştır. Üniversite Düzeyi Okullar için Pizza Yarışması’nda Dilek YILMAZ ve Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı Yarışması’nda da Kerem ÇIRAK bronz madalya kazanmıştır. Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışması’nda da Ayten ERDEM merit ödülü kazanmıştır.

666

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından yapılan 14. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda 3 altın, 7 gümüş, 2 bronz madalya ile 1 merit ödülü kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Katılımcıların çeşitli kategorilerde yarıştığı etkinlik kapsamında Üniversite Düzeyi Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması’nda Kerem Çırak, Dilan Akyol ve Dilek Yılmaz’dan oluşan ekip altın madalya ve Gürkan Aybek, Ayten Erdem ve Ümit Yılmaz’dan oluşan ekip de gümüş madalya kazandı. Yılın En İyi Üniversite Ekip Yarışması’nda da Gürkan Aybek, Dilek Yılmaz ve Gözde Yörük’ten oluşan ekip gümüş madalya aldı. Ayrıca Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı – Ana Yemek Yarışması’nda Yavuz Yalçın gümüş madalya ve Pratik Ustalar Restoran Tatlı Tabağı Yarışması’nda Gözde Yörük bronz madalya aldı. Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı Yarışması’nda Dilek Yılmaz bronz madalya ve Gürkan Aybek de merit ödülü kazandı. Ayrıca bu süreçte bize desteklerini esirgemeyen Prof. Dr. Akın Aksu ile takımımıza değerli katkılarından dolayı Limak Eurasia Luxury Hotels in tüm ekibine teşekkür ederiz.

1037

Alanya Altın Kepçe Aşçılar Derneği tarafından 25-27 Ekim tarihleri arasında Alanya’da düzenlenmiş olan 3. Ulusal Aşçılar yarışmasından Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı 1 altın, 2 gümüş, 1 bronz, 1 merit ödülleri ile dönmüştür. Yarışmada İskender Oğuz ORAL kuzu yemeği yarışmasında altın madalya, Gülcan BAŞ balık yemeği yarışmasında gümüş madalya, Okan ÖZDEMİR yılın altın öğrencisi yarışmasında bronz madalya, Aykut CANTÜRK yöresel Türk yemeği yarışmasında merit ödülü alırken, Onur TÜFEKÇİOĞLU, Gülcan BAŞ ve İskender Oğuz ORAL’dan oluşan aşçılık ekibimiz üniversiteler arası ekip yarışmasından gümüş madalya ile ödüllendirilmiştir.

Türkiye Aşçılar Federasyonu ve Antalya Mutfak Şefleri Birliği Derneği ANFAŞ İş Birliği ile 21-24 Ocak tarihlerinde ANFAŞ fuar merkezinde gerçekleştirilen Türkiye VII. ALTIN KEP AŞCILAR YARIŞMASI “ÜNİVERSİTELER YARIŞIYOR” kategorisinde Oğuz İskender ORAL (takım kaptanı), Sevda KIVRAKDAL ve Kerem ÇIRAK’tan oluşan ekip 40 ekip arasından birinci olmuştur.

643

Fakültemiz öğrencilerinden Ege Şentürk Show TV’de yayınlanan Şeflerin Düellosu adlı yemek yarışmasında 25.000 TL ödül almıştır.

86 85

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Aşçılık Ekibi öğrencilerinden Gökhan ARSLAN ve Mustafa ÜLKER TÜRKİYE AŞÇILAR FEDERASYONU (TAŞFED) Milli takımına seçilmiştir. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

155

Doğu Avrupa Alternatif Kültür Birliği’nin (A.C.E.E.A ) 6-8 Eylül 2013 tarihinde Romanya’nın  Cluj kentinde düzenlediği Uluslararası Açık Hava Aşçılık yarışmasında fakülte öğrencimiz Gökhan ARSLAN’nın da bulunduğu Genç Milli Takım şampiyonada 1.lik ödülünü  kazanmıştır.

Antalya’yı milli takımda temsil eden öğrencimiz Gökhan ARSLAN; Cooking Show Master Of Flames Yarışması: Altın Madalya,  Balık Yarışması: Gümüş Madalya, Etnik Yemek Yarışması: Bronz Madalya kazanmıştır.

199

Chef Club Organizasyonunun (Cam Piramit) Sabancı kültür ve fuar merkezinde 23-24 Şubat 2013 tarihlerinde düzenlenen Chef Star 2013 mutfağın oscarları yarışmasında Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Aşçılık Ekibi 2 birincilik, 1 ikincilik elde etmiştir.

Ödüller:
En iyi ekip kaptanı birincisi (Gökhan Arslan)
En iyi başlangıç yemeği birincisi (Mehmet Selman Bayındır)
En iyi üniversite genel klasman 2.si (Gökhan Arslan- Mehmet Selman Bayındır- Mustafa Ülker-Damla Köse- Özkan Güner)

147


Son Güncelleme : 1 Eylül Çarşamba 2021
208