AIESEC

AIESEC 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bir grup genç tarafından kurulmuş, dünyanın en büyük genç liderlik organizasyonudur. Üniversite öğrencileri ve mezunlar için yurt dışında sosyal sorumluluk projeleri ve staj imkanı sunarken şirketler ve sivil toplum kuruluşlarını farklı ülkelerdeki genç yetenekler ile buluşturur.

AIESEC’in temelde Global Volunteer, Global Talent, Global Host ve AIESEC üyeliği olmak üzere belirli fırsatları vardır.

Global Volunteer ile yurt dışında gönüllü olarak 6-8 hafta süren sosyal sorumluluk projelerine katılım göstererek dünyaya katkıda bulunabilirsiniz. Bu süreçte konfor alanınızın dışına çıkarak güçlü ve zayıf yönlerinizi tecrübeler yaşayarak keşfedip, katıldığınız projelerdeki bireylere kendi kültürünüzü tanıtarak toplumsal gerçekleri yaşayarak öğrenme fırsatı elde edebilirsiniz. (Proje kapsamında bulunacağınız ülke ingilizce seviyenize göre değişiklik göstermektedir.)

Global Talent ile yurt dışında okuduğunuz bölümle ilgili staj imkanı bulabilir, kariyeriniz için büyük bir adım atabilirsiniz. 9-78 hafta aralığında bulunan staj süresi boyunca konaklamanız karşılanır ve çalışacağınız kurumsal firma tarafından  diğer şartlar belirlenir. Türkiye’deki hemen her üniversitede zorunlu olarak yapmanız gereken stajı yurt dılında farklı bir deneyimle yaşayabilirsiniz.

Global Host ile dünyanın dört bir yanından şehrinize gelen sosyal sorumluluk projesi gönüllülerini evinizde ağırlayabilir ve yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Uluslararası bir network elde etmek için yapmanız gereken tek şey resmi web sitemizden kayıt bırakarak Host olabileceğiniz gönüllümüzden beklentilerinizi belirtmektir.

Tüm bu fırsatların yanında AIESEC’e üye olarak katılabilir ve tüm ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz. Hem ulusal hem de uluslararası network edinirken hem tecrübe kazanıp hem de kurumsal firmaların çalışma stilini görerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Tüm bu fısatlar için resmi web sitemizden ilgilendiğiniz fırsat hakkında kayıt bırakabilirsiniz. Birkaç gün içerisinde AIESEC Antalya şubesi tarafından aranıp detaylı bilgilendirme alarak aklınıza takılan soruları yönlendirebilirsiniz. AIESEC’te kendinizi geliştirmek için birçok fırsat olduğunu ve bu fırsatların online bir kayıt kadar uzağınızda olduğunu unutmayınız.

Global Volunteer için kayıt linki: aiesec.org.tr/global-volunteer/

Global Talent için kayıt linki: aiesec.org.tr/global-talent/

Global Host için kayıt linki: aiesec.org.tr/global-host/

AIESEC üyeliği için kayıt linki: aiesec.org.tr/uyelik/

 

Eklenme tarihi :4.10.2022 16:47:00
Son güncelleme : 4.10.2022 16:47:00